با این‌که برخی از افراد این موضوع را انکار می‌کنند، اما قیمت هنوز هم نقش مهمی در تصمیم خرید مردم ایفا می‌کند. برای مردم مهم است که از آن‌ها سوءاستفاده نشود و بدانند که از خرید یک محصول ضرر نکرده‌اند، تحقیقات نشان می‌دهد که حتی ثروتمندترین افراد هم ، چنین احساسی دارند و از سود بردن لذت می‌برند.

البته نمی‌توان گفت قیمت ، اصلی‌ترین عامل در تصمیم خرید است، با این حال نقش بسیار مهمی داشته و در کنار عواملی هم‌چون زیبایی، لوکس بودن و کیفیت یکی از عوامل مهم در نظر گرفته می‌شود. در این مقاله می‌خواهیم در مورد قیمت مبل صحبت کنیم، این‌که برای خرید مبل بهتر است چقدر هزینه بپردازیم؟

هیچ‌کدام از عوامل کیفیت و قیمت را فدای دیگری نکنید

دو عامل قیمت مبل و کیفیت ساخت آن از اصلی‌ترین عواملی هم هستند که موقع خرید مبل باید در نظر داشته باشید. اگر کیفیت عامل مهم‌تری برای شما باشد، مجبور هستیدکه قیمت زیادی را برای آن بپردازید و سال‌های زیادی از آن استفاده کنید. اما ما معمولا انسان‌های تنوع‌طلبی هستیم و دوست نداریم مدت‌ زیادی از یک محصول استفاده کنیم. از طرف دیگر نباید کیفیت را فدای قیمت کرد، شما می‌خواهید محصولی بخرید تا یکی از نیازهایتان رفع شود، بنابراین باید محصولی را انتخاب کنید که برای شما آسایش و راحتی فراهم کند.

قبل از خرید محدوده‌ی بودجه‌ای که می‌توانید صرف کنید را تعیین نمایید

همه‌ی انسان‌ها معمولا هنگام خرید تصمیمات آنی می‌گیرند و این موضوع پس از مدتی منجر به پشیمونی آن‌ها از تصمیماتشان می‌شود. برای این‌که چنین اتفاقی پیش نیاید، می‌بایست قبل از خرید میزان بودجه‌ای که برای تهیه‌ی آن محصول صرف خواهید کرد را بدانید تا اسیر تصمیم‌های آنی خود نشوید.

راحتی مبل را نیز در نظر بگیرید

راحتی اولین خواسته‌ی خریداران مبلمان است. در واقع شما نمی‌توانید کسی را پیدا کنید که راحتی مبل برایش مهم نباشد. این ویژگی را می‌توان مترادف با کیفیت در نظر گرفت، اما به دلیل اهمیت زیاد آن، می‌خواهیم یک بخش جداگانه‌ای از ذهن‌تان را روی این موضوع متمرکز نگه دارید.

 حتی اگر در قیمت، زیبایی و سایر عوامل موثر در انتخاب یک مبل خوب اشتباه کنید، راحت بودن آن می‌تواند تا حدودی شما را راضی و خشنود نگه دارد. بنابراین برای راحتی بیشتر هر چه هزینه کنید، ارزشمند است.

مبل سفارشی بخرید​

هر کسی به هنگام خرید مبل اولویت‌هایی را در ذهن دارد که احتمالا با اولویت‌های افراد دیگر کاملا متفاوت باشد. مبل‌هایی که در فروشگاه‌ها پیدا خواهید کرد یا دقیقا مطابق باخواسته‌های شما نخواهند بود و یا هزینه‌ی بسیار زیادی را متحمل خواهید شد، با این‌که هیچ تضمینی هم برای برآورده‌ کردن خواسته‌های شما وجود ندارد. سفارشی‌سازی مبلمان می‌تواند یک راهکار ساده و فوق‌العاده برای شما باشد تا با هزینه‌ای کم بهترین مبل‌ها را بخرید.

تنها ویژگی‌ها و امکانات ضروری را مدنظر داشته باشید

اگر برای اتاق نشیمن خود مبل می‌خواهید و یا به دنبال ست اداری هستید، باید از مبل‌هایی استفاده کنید که متحرک هستند و به سادگی امکان جابجایی آن‌‌ها وجود دارد. در واقع، بسته به شرایط شما لازم خواهد بود که از مبل‌هایی با ویژگی‌های مختلف استفاده کنید که پیش‌بینی می‌شود هر چه ویژگی‌های مدنظر شما پیچیده‌تر باشند، قیمت نیز بالاتر برود. بنابراین تمام ویژگی‌های ضروری که باید در مبلمان شما باشد را در نظر بگیرید و از امکانات پیچیده‌تر که حدس می‌زنید هرگز به درد شما نخواهند خورد، صرف‌نظر کنید.

به رنگ و سبک ، اولویت بیشتری نسبت به قیمت مبل قائل نشوید

همه‌ی ما تنوع‌طلب هستیم و هم‌چنین به متفاوت بودن گرایش شدیدی داریم. اغلب مبل‌هایی که در بازار وجود دارند، شبیه به هم هستند، اما اگر به دنبال مبلهای خاص‌تر باشید باید هزینه‌ی زیادی بپردازید. اما آیا واقعا ارزشش را خواهد داشت؟ چقدر ممکن است بعد از مدت کوتاهی برایتان جذابیت اولیه را نداشته باشد.

تحقیقات نشان داده که این اتفاق واقعا رخ می‌دهد، بنابراین هیچ موقع به یک سبک و یا جلوه بیش از اندازه نپردازید. مبل مورد علاقه‌ی شما هر سبکی هم که داشته باشد، باید از قیمت معقول برخوردار باشد. علاوه بر این، اگر سبک خاصی را مدنظر دارید، هرگز وقت و هزینه‌ی خود را برای یافتن و خرید آن تلف نکنید. 

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…