دو – طراحی اُپن

یک راهکار بسیار خوب و نسبتاً کم دردسر طراحی دکوراسیون آشپزخانه یک اُپن باریک در بخش‌هایی از مرز این دو فضا (آشپزخانه و پذیرایی) است. چند نکته مهم را در طراحی و قرار دادن میز اپن بکار بگیرید؛

میز اُپن فقط یک احساس جداکنندگی ایجاد می کند! البته اگر کمی بزرگ تر باشد ممکن است عملکردهای دیگری هم داشته باشد

یک –میز اُپن لازم نیست عرض زیادی داشته باشد و یا کل فاصله و مرز بین آشپزخانه و پذیرایی را در بر بگیرد. همین‌که این تصور ایجاد شود که یک مرز بین دو فضا وجود دارد کافی است.

دو –میز اُپن بایستی کارایی مفیدی هم داشته باشد؛ یعنی بهتر است در مکانی قرار بگیرد که نزدیک به گاز یا میز کار آشپزخانه است که تا حدی بتواند برخی از ریخت‌ و پاش‌های معمول آشپزخانه را پنهان کند.

طراحی دکوراسیون آشپزخانه با میز اُپن

سه – به لحاظ استفاده بهینه از فضای آشپزخانه، بهتر است عرض این میز حداقل حدود ۵۰ سانتی‌متر باشد تا بتوان از کابینت‌های درون آن استفاده کرد؛ اما اگر استفاده از چنین عرضی باعث می‌شود عرض آشپزخانه یا پذیرایی شما کم شود، می‌توانید از میزی با عرض‌های کمتر حتی ده پانزده سانتی‌متر استفاده کنید و صرفاً یک سنگ یا چوب با عرض حدود ۴۰ سانتی‌متر روی آن قرار دهید. این سنگ یا چوب ۴۰ سانتی‌متری باعث می‌شود احساس میز اُپن مانند ایجاد شود و طبقات پایین را که عرض کمی دارد می‌توانید به سوپری اختصاص دهید.

سه – طراحی دکور ویترین مانند

یک راه‌حل خوب و نسبتاً اقتصادی می‌تواند قرار دادن یک ویترین بلند در این مکان باشد. اگر عرض فضایی که می‌خواهید به‌عنوان مکان جداکننده این دو فضا قرار گیرد کم است، این ویترین می‌تواند به شما کمک کند.

بهترین روش اجرای ویترین، استفاده از یک دکور ویترینی باریک و ثابت است که تا نزدیکی‌های سقف امتداد پیداکرده است و به سقف یا دیوار مجاور اتصال دارد تا مکان محکمی داشته باشد؛ اما چنانچه شما تصمیم دارید برای این دکور هزینه اندکی بپردازید، استفاده از یک دکور کوتاه‌تر که به‌جایی هم متصل نیست، می‌تواند منظور شما را برآورده کند.

اگر مستأجر هستید یا به‌زودی قصد تغییر منزل دارید، گزینه دکور متحرک و باریک شاید بهترین گزینه برای شما محسوب گردد. به‌آسانی می‌توانید آن را به خود به منزل دیگری ببرید و در یک فضای دیگر جای دهید و یا حتی در سایت‌های حراجی به فروش برسانید

چهار – طراحی دیوار

و راه‌حل تقریباً نهایی، برای جداسازی فضای آشپزخانه از پذیرایی و نشیمن ساخت یک دیوار پارتیشنی و باریک است. این راه‌حل تنها در صورتی کاربرد دارد که شما مالک بنا هستید و یا اجازه تصرف در معماری این خانه را دارا هستید.
با اینکه زحمت و دردسر این راه‌حل شاید از بقیه راه‌ها بیشتر باشد، اما به لحاظ عملکردی طراحی یک دیوار، مخصوصاً اگر چندان هم کوتاه و کم‌عرض یا فانتزی نباشد، راه‌حل بسیار بهتری برای مهار دید و منظر و بوهای نامطبوع به درون خانه خواهد بود.

دکوراسیون آشپزخانه با دیواره های نیمه

نکته مهم این است که منظور ما از دیوار، یک دیوار کامل که تا انتهای آشپزخانه ادامه یافته و به یک درب ختم می‌شود نیست! یک دیوار که بخش‌هایی از فضای آشپزخانه را محصور کرده و می‌تواند به‌عنوان یک دیوار تزئینی در جاهایی با شیشه یا چوب ساخته شده باشد.

دکوراسیون آشپزخانه های بدون جداره

درنهایت به این نکته دقت داشته باشید که هر خانه‌ای نسخه‌ای برای طراحی منحصر به خود دارد و به‌عنوان دکوراتور اکیداً به شما توصیه می‌کنم برای اجرای هر پیشنهادی با یک فرد حرفه‌ای در این خصوص مشورتکنید

ادامه را در مطلب بعدی بخوانید......

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…