امروزه با توجه به رشد جمعیت و تبدیل خانه های ویلایی به برج های سر به فلک کشیده انسان ها را مجبور به زندگی آپارتمان نشینی کرده است .

نحوه چیدمان خانه های کوچک بسیار مشکل است ، از یک طرف فضای محدود آپارتمان ها و از طرف دیگر تنوع وسائل این مهم را مشکل ساز می کند .

ما در اینجا نکاتی کارا و کلیدی را برای شما بیان می کنیم تا ضمن استفاده از فضای محدود منزلتان آن را به محیطی دل چسب و دل باز برای زندگی تبدیل کنید .

نکته ی 1 – نحوه چیدمان مبل ها و میز ناهار خوری

چیدمان مبل ها تأثیر زیادی در بزرگ یا کوچک نشان دادن خانه شما دارد ، به طور مثال مبلمان هایی با رنگ روشن ( همانند رنگ سفید ، خاکی ، قهوه ای روشن ، خردلی و …. ) باعث بزرگ نشان دادن منزل می شود و هر چه رنگ مبلمان روشن تر باشد به همان نسبت فضا را بزرگ تر جلوه می دهد و برعکس. بنابراین رنگ و جنس مبلمان علاوه بر چیدمان آن اهمیت زیادی در بزرگی یا کوچکی فضای منزل دارد .

اندازه مبل هم تأثیر زیادی در بزرگی یا کوچکی فضا دارد و هر چه مبلمان یا صندلی ها بزرگ تر باشد فضای بیشتری اشغال می کند و محیط خانه را کوچک تر نشان می دهد ، البته با ایجاد یک خلاقیت می توانید از فضا استفاده بیشتری ببرید به طور مثال می توانید به جای استفاده از صندلی ناهار خوری در اطراف میز ناهار خوری از مبل های راحتی زیبا و کوچکی استفاده کرد بدین ترتیب از هال هم می توان به عنوان اتاق نشیمن استفاده کرد (باسقف کاذبکوتاه) و هم فضای ناهار خوری .

مبل هایی که چیدمان آن ها گرد می باشد علاوه بر اینکه فضای کمی از منزل را می گیرد به منزل تان یک دکور زیبا همراه با نظم و ترتیب می دهند .

اگر هال منزل تان یک پنجره زیبا دارید می توانید با قرار دادن یک میز کوچک زیبا در زیر پنجره ، آن را به میز کار خود و یا حتی محیط ناهار خوری تبدیل کرد .

باید توجه داشت که از کوچک ترین فضاها باید بیشترین استفاده را ببرید پس ایده های خلاقانه خود را به کار ببرید .

نکته ی 2 – اسباب و اثاثیه مناسب برای خانه های کوچک

به دلیل محدود بودن فضای منزل باید از وسائلی استفاده کرد که اندازه آن ها حتی الامکان کوچک باشد و هم چنین از این وسائل تنها برای یک کار استفاده نشود ، به طور مثال از میز ناهار خوری به عنوان میز کار هم استفاده شود .

ادامه را در مطلب بعدی بخوانید.....

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…