نحوه چیدمان وسائل آشپزخانه :

اگر می خواهید از ماشین ظرف شوئی استفاده کنید حتی الامکان از نوع رو کابینتی آن استفاده شود تا فضای کمتریاز آشپزخانه را اشغال کند و اجاق گاز هم ترجیحا رو میزی باشد .

یخچال و فریز طبقه ای و ماشین لباس شوئی کوچک از وسایل مورد استفاده برای آشپزخانه می باشد .

اگر می خواهید برای منزل تان از کتابخانه یا بوفه استفاده کنید بهتر است از نوع چند کاره آن تهیه کنید مثلا می توانید کتابخانه ای تهیه کنید که هم از آن به عنوان یک میز تلویزیون استفاده کنید و هم به عنوان بوفه تا وسائل دکوری ، مجسمه و ….. را در آن قرار دهید .

نکته ی 3 – رنگ کف پوش ، دیوار و سقف کاذب

همان گونه که قبلا ذکر شد استفاده از رنگ های روشن مانند سفید ، خردلی روشن ، زرد و …. برای کف پوش ها و دیوار ها فضا را بزرگ تر نشان می دهد ، هم چنین استفاده از رنگ های براق برای کف پوش بسیار مناسب می باشد

پس در انتخاب رنگ کف پوش،دیوار و سقف کاذب نهایت دقت تان را به کار ببرید تا علاوه بر هم خوانی رنگ این دو مورد فضا را هم بزرگ تر جلوه بدهیم

نکته ی 4 – وسائل مرتفع را جایگزین وسائل کوچک و پهن کنید

استفاده از کمد ، بوفه و یا حتی کابینت مرتفع علاوه بر این که فضای کمتری از منزل را اشغال می کند باعث می شود تا شما از فضای موجود استفاده بیشتری ببرید .

استفاده از چوب لباسی و آباژوری که بلند می باشد فضای کوچک منزل شما را بزرگ تر نشان می دهد .

فضای محدود خانه های کوچک طوری است که باید از همه فضا حتی دیوار ها استفاده بهینه بکنید به طور مثال می توانید قفسه های چوبی کوچکی که هزینه زیادی هم ندارد تهیه کنید و یا حتی خودتان آن را بسازید و روی دیوار تعبیه کنید و از آن برای قرار دادن کتاب ، ظروف آشپزخانه ، وسائل دکوری و …. قرار دهید .

پس با کمی خلاقیت و ایجاد ایده های بکر می توانید هم از فضای محدود منزل تان بهره ببرید و هم خود و خانواده گرامی تان احساس آرامش کنید .

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…