بشر سالها این را تجربه کرد که چه چیزی برای نشستن او نیاز هست و سالهای متمادی به این فکر بود که درست نشستن چگونه باید باشد.

در همه جا از جمله محیط کار،پارک،سینما،خانه و غیره ما برای نشستن به این وسیله مهم نیاز داریم .

 هر چند که شما در محیط کار صندلی آرام و راحتی داشته باشید و یا به اصطلاح آرگونومیک و یا استاندارد باشد اما اگر از آن درست استفاده نشود ممکنه عوارض و پیامدهای بدی برای بدنتان بوجود بیاورد.

بنابراین صندلی یکی از لوازمی است که بایستی در طراحی و ساخت آن نکات ایمنی، استاندارد و حفاظتی کاملا" رعایت شده باشد و اگر این مسائل رعایت نگردد باعث ایجاد مشکلات و ناراحتی هایی مانند : درد کمر، پادرد و ناراحتی های عضلانی را برای سلامتی فرد بوجود بیاورد.بنابراین توصیه میشود در خرید یک صندلی مناسب حتما" موارد ذکر شده را رعایت نمائید.

صندلی اداری :

وقتی گفته میشود صندلی اداری به این معنی است که صندلی مدیریتی ،صندلی کارمندی ،صندلی میز کامپیوتر و غیره را شاملمیگردد،پس یک صندلی اداری مناسب بایستی به گونه ای باشد که تمام ناحیه ستونفقرات،گردن،پشت،کمر و دنبالچه را کاملا" پوشش داده و احساس راحتی نمائید .

طبق تحقیقاتی که بعمل آمده هر انسانی بطور متوسط در طول یک ساعت  53 بار بالا تنه خود را بحرکت در میاورد و نزدیک به 28 % این حرکات مربوط به چرخیدن و تکیه دادن میشود.

معمولا" صندلی های اداری بخاطر بی حرکت بودن نشیمنگاه و تکیه گاه این اجازه را به کاربر نمیدهد که به راحتی بالا تنه خود را آنطور که دلش میخواهد بحرکت در بیاورد . بنابراین جهت حل این مسئله کاربر مجبور میشود از صندلی خود فاصله بگیرد که در نتیجه از پشتی صندلی آنطور که باید و شاید نمی تواند استفاده نماید.(تغییر وضعیت بدن زمانیکه به حالت نشسته باشدتوسط لگن و ران،زانو و مچ پا صورت میپذیرد)

یک صندلی اداری ایده آل حتما" بایستی امکان حرکت مناسب این مفاصل ذکر شده را فراهم نموده باشد .

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…