پس از این‌که مکان مناسب برای رویدادتان را پیدا کردید، اکنون باید شروع به طراحی داخلی مکان موردنظر به ویژه سبک چینش صندلی‌ها برای مخاطبان خود بکنید. ارتباط مابین شرکت‌کنندگان از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است و در رویدادهای مختلف باید استانداردهای مختلفی را رعایت کرد. به عنوان مثال ممکن استرویداد شمابه دلیل راه‌اندازی یک محصول تدارک دیده شده باشد و یا این‌که یک رویداد آموزشی باشد؛ بنابراین باید نحوه‌ی چینش صندلی‌ها را طوری انتخاب کنید که متناسب با رویداد موردنظر حداکثر بازدهی را ارائه کند.

در این مقاله من ۱۰ سبک محبوب چینش صندلی‌ها را معرفی می‌کنم که شما می‌توانید بهترین گزینه‌ برای رویداد خود را از بین آن‌هاانتخاب کنید.

1-تئاتر

این سبک یکی از ساده‌ترین سبک‌های چینش صندلی‌هاست که معمولا در سینماها و سالن‌های مختلف تئاتر از آن‌ها استفاده می‌شود. این نوع چینش مستقیم، متوالی و تراز با بقیه است. این نحوه‌ی چینش معمولا در جلسات، معرفی یک محصول جدید و یا ملاقات‌های عمومی سالانه استفاده می‌شود.

نکات مثبت چینش تئاتری صندلی‌ها:

همه‌ی صندلی‌ها رو به جلو هستند و تمرکز به سمت روبرو است.

با این روش می‌توانید از حداکثر ظرفیت اتاق برای چینش صندلی‌ها استفاده کنید.

نکات منفی این نوع چینش:

شرکت‌کنندگان برای دسترسی به صندلی خود تحت فشار خواهند بود.

برای دسترسی به صندلی‌ها نیاز به قسمت خالی و راهرو وجود دارد.

چون مخاطبان با یکدیگر روبرو نیستند، تعامل آن‌ها با هم ممکن نیست.

در چنین مدلی پذیرایی و مصرف مواد غذایی با مشکلاتی مواجه خواهد بود.

2-کلاس درس

این سبک مانند کلاس‌های درس مدرسه شامل صندلی‌‌ها و میزهای موازی و متوالی است. معمولا در رویدادهایی که محور اصلی سخنرانی است مثل رویدادهای آموزشی و یا معرفی یک محصول نوآورانه چنین چینشی انتخاب می‌شود.

ادامه را در مطلب بعدی بخوانید.....

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…