چیدمان قاب عکس و تابلو روی دیوار باعث تنوع فضا و دکوراسیون میشود. لازم نیست همیشه توی خانه قاب های ریز و درشت خودنمایی کند. گاهی تصویر می تواند آن قدر خیره کننده باشد که نیازی به قاب نباشد؛ مانند تصویر یک جنگل زیبا، یک شهر یا دریا. این تصاویر را نمی شود در هیچ قابی جا داد. پس بهتر است بی خیال قاب شد و آنها را به صورت پوستر چاپ و روی یکی از دیوارها نصب کرد؛ البته نه به اندازه و سایزهای معمولی بلکه به اندازه کل دیوار. پرسپکتیو دید این تصاویر نمایی به ظاهر حقیقی جلوی روی بیننده می آورد. برای اینکه خانه ای متفاوت داشته باشید لازم است یکی از دیوارها را خالی کنید و تا جای ممکن جلوی آن وسیله ای نچینید و بعد پوستری تمام قد سفارش دهید.

اگر می خواهید قاب ها در خانه تعیین کننده اصلی دکوراسیون باشند باید از یک حقه قدیمی استفاده کنید؛ از تضاد رنگ ها. یکی از دیوارهای خانه را سیاه کنید – خودتان گفتید که می خواهید متفاوت باشید!- و بعد روی آن را پر از قاب های سفید رنگ کنید؛ با هر طرح و شکل و شمایلی. ترکیب سیاهی و سفیدی با هم اثر هنری زیبایی درست می کند. این طوری قاب ها و عکس های آنها هم بیشتر دیده می شوند البته در این حالت باید بی خیال باقی اسباب خانه باشید چون فقط قاب ها هستند که در همان بدو ورود نگاه ها را خیره می کنند.

درست است که قاب ها را برای طرح های نقاشی یا عکس ها می سازند اما گاهی فریم ها خودشان به تنهایی تکمیل کننده زیبایی خانه هستند و می توان از آنها به عنوان عناصر تک در دکوراسیون خانه استفاده کرد. البته شاید کمی عجیب و غریب به نظر برسد اما این احساس فقط برای یکی دو روز اول است بعد خیلی زود به آنها عادت می کنید. نکته اینجاست که برای این کار هنری متفاوت باید رنگ قاب ها از یک خانواده و شکل و اندازه آنها متفاوت باشد. یادتان بماند، رنگ قاب ها اگر طلایی است همه باید طلایی باشند و اگر سفید همه سفید ولی مدل و شکل قاب ها و حتی چیدمان آنها روی دیوار دیگر اهمیتی ندارد.

قاب عکس دکوراسیون منزل

شجره نامه فامیلی برای خیلی ها ارزشمند است. برای بعضی ها هم عکس های قدیمی پدرها و پدربزرگ ها حکم یک گنجینه با ارزش را دارد. با این اوصاف می توان با یک ایده ساده هر دو را به مقصود رساند. کافی است روی یک دیوار خالی با استفاده از استیکرهای بازاری یا هنر نقاشی یک درخت پرشاخ و برگ بکشید و بعد روی هر شاخه آن قاب عکسی قدیمی از بزرگ ترهای فامیل را بگذارید. شجره خانوادگی شما همیشه این طوری در یادها می ماند

تا امروز نصب تابلوهای خانه با هر شکل و شمایلی فقط یک قانون داشت؛ اینکه تابلوها باید روی دیوار و بالا نصب می شدند. حالا جایی نزدیک سقف یا کمی پایین تر فرقی نداشت؛ مهم این بود که تابلوها باید روی دیوارها خودنمایی می کردند. اما این روزها به مدد آمدن فضاهای هنری به خانه ها قانون ها هم عوض شده است؛ مثلا اینکه می شود دیگر منتظر یک تابلو بالای دیوار نبود و می شود تابلوها را پایین دیوار هم نصب کرد به خصوص تابلوهایی با فریم های بسیار ساده و طرح هایی خاص.

تیغه دیوار عجیب ترین جا برای نصب قاب عکس های خانه است. فقط کافی است از هر قاب عکس دو عدد تهیه کنید و لبه راست و چپ هر کدام را بردارید و آنها را در لبه دیوار خالی خانه کنار هم بگذارید. به این ترتیب قاب عکس هایی با ظاهری متفاوت خواهید داشت. برای جلوه دادن به این قاب ها می توانید اندازه عکس ها را به اندازه طول دو قاب چسبیده به هم سفارش دهید. این طوری وقتی عکس درون دو قاب قرار می گیرد و وسط لبه دیوار شکسته می شود امتداد دارد و نگاه ناظر را به خودش جلب می کند. این قاب ها می توانند در اندازه های متفاوت باشند ولی بهتر است جنس و رنگ شان یکی باشد.

عاشق های جدول حتما از این قاب های متفاوت لذت می برند؛ البته شاید لفظ قاب برای این تکه چوب های تزئینی روی دیوار زیاد مناسب نباشد. در هر حال نوشته های روی چوب های مربعی یک دست و قرار دادن آنها به شکل جدول در کنار هم یکی از کارهای عجیب برای سروسامان دادن به دیوار خالی خانه و اتاق است. خوبی اش این است که فضای زیادی نمی خواهند و به درد هر نوع خانه ای هم می خورند حتی توی حمام و کاشی های آن هم می توان از ایده جدول ها استفاده کرد.

ادامه را در مطلب بعدی بخوانید....

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…