سبک انگلیسی در دکوراسیون داخلی :

سبک انگلیسی در دکوراسیون داخلی خود دارای چندین سبک است. مشخصات اصلی این سبک ها فرم دادن به پایه های صندلی و میز به شکل های گوناگون مانند مارپیچ ، شیاردار و اس شکل است. استفاده از نقاشی های پرتره ، کاغذ دیواری های فاخر و استفاده از چوب درختان مانند اقاقیا از دیگر مشخصات این سبک است.

سبک باروک در دکوراسیون داخلی :

ساختن فضاهای منحنی به رنگ نور ، طرح های متقارن ، استفاده از تزئینات زیبا و رنگ های صورتی و آبی در این سبک به زیبایی در دکوراسیون داخلی خودنمایی می کند. استفاده از مبلمان رسمی عموما با رنگ تیره از خصوصیات بارز این سبک است.

سبک روکوکو در دکوراسیون داخلی :

این سبک در دکوراسیون داخلی ادامه سبک باروک است با این تفاوت تزئینات داخلی به صورت مجسمه های کوچک ، آینه های تزئینی ، پرده های نقش دار و منسوجات لوکس سبک است.برای مبلمان هم از رنگ های روشن استفاده می کنند.

سبک گوتیک در دکوراسیون داخلی :

این سبک یک سبک مذهبی است ، نوع ارتباطات در آن به صورت عمودی ترسیم شده است.الگوهای طراحی به صورت فلش های رو به بالا که نشان دهنده خداوند است طراحی شده اند. از مشخصه های این سبک در دکوراسیون داخلی شمع های استوانه ای همراه با شمعدان های فلزی و شومینه های سنگی نمای مذهبی می باشد.

سبک مونوکروماتیک در دکوراسیون داخلی :

این سبک از کنار هم قرار دادن اشیاء هم رنگ  به تعادل می رسد ، سعی می شود تا اشیاء هم رنگ را از کم رنگ تا پر رنگ با هم ترکیب کنند تا جلوه خاص و منحصر به فردی به فضا داده شود. این سبک برای دکوراتورهای تازه کار بسیار مناسب است.

سبک آرت دکو در دکوراسیون داخلی :

در این سبک از اشیاء مختلف مانند آلومینیوم ، لاکر ، پوست کوسه و پوست گوره خر در دکوراسیون داخلی استفاده می شود. از فرم های زیگ زاگ ، پله ای و قوس های بلند همراه با فرم های گیاهی و فرفوژه برای طراحی فضا استفاده می شود.

سبک آرت نو در دکوراسیون داخلی :

نقاشی به روی شیشه ، استفاده از کفپوش های چوبی ، خطوط منحنی و مواج و اشکال گیاهی از مشخصه های این سبک در دکوراسیون داخلی است. از هنرهای قدیمی مانند گوتیک ، روکوکو، ژاپنی ، کارهای دوران ویکتوریا ، نوشته های باستانی و سفال ایرانی در این سبک بسیار دیده می شود.

سبک صنعتی در دکوراسیون داخلی :

این سبک در دکوراسیون داخلی طرفدار راحتی و کاربردی بودن فضا و اشیاست. در این سبک از رنگ های خاکستری و خنثی برای رنگ آمیزی سقف و دیوارها استفاده می شود. دکوراسیون داخلی این سبک فضای بسیار سردی دارد، تمام اشیاء کاربردی و چند منظوره هستند.

ادامه را در مطلب بعدی بخوانید....

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…