تازگی ها به دوربین های عکاسی قابلیتی عجیب داده اند؛ اینکه وقتی تصویری را ثبت می کنند صدای آدم های توی عکس را هم ضبط کنند؛ این طوری هر وقت عکس آنها باز شود صدای شان هم شنیده می شود. این کار را می شود با قاب عکس های خانه کرد. کافی است کنار عکس های خانوادگی یکی، دو جمله خاطره ساز از طرف را هم روی کاغذ با فونت خاص پرینت بگیرید؛ در قاب بگذارید و کنار عکس ها بچسبانید. به این ترتیب با دیدن عکس توی قاب و نوشته کنارش کلی خاطره یادتان می آید

تا پیش از اینها بشقاب های عتیقه جای شان در بوفه جاظرفی خانه بود؛ جای امنی که یادگاری های خانواده را به خوبی نگهداری می کرد. اما حالا می شود بشقاب های عتیقه را جور دیگری به رخ کشید. می شود آنها را به جای قایم کردن در بوفه ها، روی دیوار نصب و هر روز و هر ساعت از دیدن شان حظ کرد بدون اینکه نگران چیدمان یا نحوه نصب شان باشید. بشقاب های دکوری روی دیوار هیچ قاعده ای برای نصب ندارند فقط کافی است کمی تنوع رنگ و طرح به آنها بدهید. بد نیست امروز به سمساری ها سری بزنید و با بشقاب های عتیقه خانه ای متفاوت بسازید.

کافه های کوچک پاریس را به یاد می آورند وقتی که با گچ های سفید و رنگی منوی روز را می نویسند و دم در می گذارند. با این هدف که منو شاید هر روز تغییر کند. حالا شما هم می توانید این تخته سیاه های قدیمی پر خاطره را به خانه بیاورید یا روی دیوار آشپزخانه یا دیوار اتاق پذیرایی وصل کنید. روی آن هم یا عکس بگذارید یا اگر خیلی اهل هیجان هستید هر روز یک پیغام یا جمله خاص بنویسید. تخته سیاه ها در خانه ها می توانند هم یک قاب زیبا باشند و هم جایی برای ثبت دستخط ها و یادگاری های دوستان.

در دکوراسیون خانه مهم شکستن ساختارهای قدیمی نیست. مهم این است که شما تابوهای همیشگی را چطور می شکنید؛ مثلا هیچ کسی از اینکه شما یک دیوار خانه را پر از قاب عکس های ریز و درشت کنید خسته نمی شود اما اگر این قاب ها از نظر ظاهر همخوانی نداشته باشند آن وقت ظاهری شلخته به خانه می دهند. با این اوصاف خیلی راحت می توانید یک دیوار خانه را پر از عکس های ریز و درشت کنید؛ دیواری که حتی ممکن است تا پایین هم عکس داشته باشد فقط مهم این است که عکس ها چطور انتخاب شده و در چه قاب هایی قرار گرفته باشند.

قاب های دوقلو یا برای بالای کاناپه ها در اتاق نشیمن مناسب هستند یا بالای سردر اتاق خواب. دو قاب هم شکل با طرح هایی متفاوت اما همخوان؛ این نکته ای است که باید در زمان نصب قاب های دوقلو به آن توجه کنید. البته مساله دیگری هم هست اینکه قاب های دوقلو به فضایی بزرگ نیاز دارند و گرنه اتاق خواب یا پذیرایی کوچک شما را کوچک تر از قبل نشان می دهند برای اینکه کار اصلی قاب های یک دست در کنار هم کوچک سازی فضاست؛ هر چند که تصویر متفاوت شان بیشتر خانه را به یک گالری هنری تبدیل می کند.

عکس ها روی یک بند رخت با گیره وصل شده اند و ردیف در کنار هم قرار می گیرند؛ همه در قاب مشترک. می توانید برای هر کدام از اعضای خانه یکی از این قاب ها کنار بگذارید و توی اتاق یا نشیمن نصب کنید. انگار که می خواهید تکه ای از زندگی او را به همه نشان دهید. خوبی این قاب ها با ظاهر عجیب و متفاوت شان این است که هرازگاهی می شود بدون نیاز به هزینه ای خاص عکس ها را تغییر داد و فصل تازه ای را شروع کرد.

کارهای دستی همیشه خواستنی هستند به خصوص اگر به شیوه ای خاص تهیه شده باشند و کاربرد ویژه ای داشته باشند؛ مثلا ساختن قاب عکس از چهار شاخه چوب یا گیره زدن عکس ها به نوارهایی که از قاب های چوبی شاخه ای درست شده اند از آن کارهایی است که هم فضای خانه را متفاوت می کند و هم ایده صاحبخانه را به رخ می کشد.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…