رنگ سبز
رنگ سبز، نشانگر آرامش، خوشبختی، سلامتی و حسادت است.
سبز به دلیل خنثی بودن برای دکوراسیون داخلی فوق العاده استرنگ سبز باعث کاهش استرس می شود. کسانی که در فضای کاری سبز رنگ کار می کنند،کمتر دچار دردهای دستگاه گوارشمی شوند.
رنگ سبز به دلیل آرام بخش بودن مناسب اتاق خواب و سرویس های بهداشتی است.
رنگ زرد
رنگ زرد، رنگی گرم وشاد است.
زرد نشانه توجه، ارتباطات، مناظره و حکمت است به کار بردن رنگ زرد البته نه خیلی تند، مثلا طلایی، در اتاق ناهارخوریاشتهاآور است.
کرم نباتی، شاد و مناسب اتاق نوزاد است. رنگ زرد روشن در اتاق ملاقات، اثری مثبت و خلاق دارد.
زرد، رنگ مثبت و برای اتاق نوجوانان بسیار مناسب است، حافظه را تقویت و به مطالعه کمک می کند.
زرد برای مغازه های کوچک فوق العاده است، جلب نظر کرده و حالت خوشامدگویی دارد.
رنگ نارنجی
رنگ نارنجی، احساس هیجان، گرما و شور و شوق را به ذهن می آورد.
نارنجی رنگ گرم و شادیست و برای منزل افراد مسن و موسسات نگه داری از سالمندان مفید استنارنجی در کلاس های درس یا مکان هایی که افراد زیادی حضور دارند، رفتارهای اجتماعی را ارتقاء می دهد.
در یک طرح یکنواخت و کسل کننده کافیست چند کوسن نارنجی کم رنگ را جاهای مختلف قرار دهید و فضا را روشن کنید یاچند گل نارنجی را داخل گلدان گذاشته، روحی تازه به اتاق دهید.
رنگ قهوه ای
رنگ قهوه ای، رنگی طبیعی است که برانگیزاننده حس قدرت و اطمینان پذیری است رنگ قهوه ای، حس گرما ، محبت، آسایشو امنیت را به ذهن می آورد.
رنگ قهوه ای شکلاتی در دکوراسیون منزل بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.
قهو ه ای هیچ وقت از مد نمی افتد.
زیبایی این رنگ بستگی به هماهنگی آن با سایر وسایل دارد. این که در کنار صورتی چرک قرار بگیرد یا زرد و سفید ظاهرمتفاوتی پیدا می کند. قهوه ای در ترکیب با این رنگ ها سرگرم کننده است و ثبات را می رساند.

ادامه را در مطلب بعدی بخوانید......

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…