7 اصل در طراحی داخلی:

1.  نور( عنصری که توان دیدن را به فرد می دهد)

2. فرم( توده ی فیزیکی یک شی است که سه بعدی بوده و وزن دارد)

3. فضا ( همان محدوده ی در دسترس کاربر است)

4. بافت ( مشخصه ای از یک شی ، که با لمس کردن یا دیدن به چشم می آید . )

5. شکل ( خط بیرونی یک شی را تشکیل می دهد)

6. رنگ ( همان خاصیت بصری فرم است)

 7. حجم ( عنصر مهم طراحی داخلی است که بصورت اجسام توپر  تو خالی نمایان گشته است).

دکوراسیون داخلی

مبحث طراحی و دکوراسیون داخلی امروزه در بین مردم اهمیتی خاص یافته و در بسیاری از دانشگاه ها و مراکز علمی به عنوان رشته ای مجزا تدریس می شود. الگوهای و ایده های مختلفی اعم از مدرن و کلاسیک، توسط طراحان این رشته به کار گرفته می شود و از محدودیت های معماری در زمینه اجرا، معمولا خبری نیست و می توان به ایده های بلند پروازانه ایشان تجسم بخشید، چه بسا به گونه ای میان گستره ای، موضوع فعالیت رشته های مختلف هنری از مجسمه سازی گرفته تا نقوش برجسته قرار میگیرد. پیشرفت تکنولوژی به سبب تسهیل در یکسری از مسائل تاسیساتی و اجرایی از یک طرف و تنوع و کارآیی بالا در محصولات عرضه شده، زمینه مساعد و کارآمدی را در سطح جامعه به وجود آورده است؛ بهانه ای که پرداختن به مقوله طراحی داخلی را جزء لاینفک فضاهای معماری بر می شمارد.

همیشه گرفتن نتیجه های مطلوب برای انجام هر کاری، داشتن اطلاعات درست و تجربه های تئوری و عملی در زمینه آن موضوع ها را در جهت موفقیت کمک می کند که درباره دکوراسیون این اطلاعات را می توانیم به دو بخش کلی تقسیم کنیم:

پوشش های اصلی: شامل فضاهای مثل کف، سقف، دیوارها و دربها می باشد که زمینه اصلی کار دکوراسیون را  دربرمی گیرد.

ادامه را در مطلب بعدی بخوانید.....

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…