در خانه‌های ایرانی اکثر رنگ‌هایی که برای دیوارها استفاده می‌شود رنگ سفید و رنگ خاکستری است. بدون شک شما نیز این دو رنگ را در اکثر خانه‌های ایرانی دیده‌اید. رنگ دیوار اتاق نشیمن خود شما چه رنگی است؟ سفید یا خاکستری؟

رنگ خاکستری یک رنگ خنثی است و به همین خاطر با هر رنگی ست می‌شود؛ اما بهتر است برای اینکه به اتاق نشیمن خود روح و نشاط ببخشید این رنگ خنثی را با رنگ‌های جسورتر و شادتر ست کنید. برای این رنگ دیوار می‌توانید از رنگ مبل راحتی صورتی استفاده کنید و یک محیط آرامش بخش، پر روح و نشاط بخش، و همچنین روشن و دلباز ایجاد کنید. رنگ صورتی و رنگ خاکستری دو رنگ متضاد یکدیگر هستند و به همین دلیل می‌توانند مکمل‌های خوبی برای یکدیگر باشند و فضای مورد علاقه شما را ایجاد کنند.

رنگ مبل مناسب برای ست با دیوار سفید

همانطور که همه ما می‌دانیم رنگ سفید رنگ خنثی است. به همین دلیل با هر رنگی و هر دکوراسیونی ست می‌شود و یکی از پرکاربردترین رنگ‌های اتاق نشیمن به حساب می‌آید. شما در انتخاب رنگ مبل راحتی خود با این دیوار سفید هیچ محدودیتی ندارید. می‌توانید هر رنگی از رنگ‌های گرم صورتی و قرمز گرفته تا رنگ‌هایی خنثی مانند قهوه‌ای و کرمی در ترکیب با دیوار سفید استفاده کنید. بنابراین دیوار رنگ سفید می‌تواند انتخاب بسیار خوبی برای هر فردی باشد که دکوراسیون اتاق نشیمن خود را با تغییر فصل تغییر می‌دهد. با استفاده از این رنگ خیالتان از رنگ مبل راحتی خود راحت باشد، چرا که هر رنگی که دوست داشته باشید می توانید انتخاب کنید. رنگ سفید ویژگی‌های روانی مثبتی دارد که می‌توان از میان این ویژگی‌ها به بهداشتی بودن، شفافیت، خلوص، پاکی، سادگی، و بازده آن اشاره کرد. رنگ سفید بازتاب دهنده نور است و به همین دلیل باعث روشنایی اتاق نشیمن شما می‌شود. پس با توجه به خنثی بودن و ویژگی بازتاب دهندگی این رنگ بدون شک انتخاب خوبی برای اتاق نشیمن شما است که به راحتی با هر رنگ مبلمانی که بخواهید می‌توانید آن را ست کنید.

رنگ مبل راحتی در خانه‌های ایرانی

رنگ مبلمان راحتی که در اکثر خانه‌های ایرانی دیده می‌شود بر روی پایه این سه رنگ می‌چرخد؛ سفید، کرمی، قهوه‌ای. در میان این سه رنگ، قهوه‌ای طرفداران بسیاری داشته و زمانی بازار را در اختیار خود گرفته بوده است. منظور ما این است که این رنگ بیشتر در خانه‌های سنتی دیده می‌شود و در میان افراد با سن و سال بالاتر طرفدار دارد. اما طی چند سال گذشته از طرفداران این رنگ میان خانواده‌های ایرانی کم شده است و بیشتر به رنگ‌های کرمی و سفید روی آورده‌اند. اگر این روزها وارد خانه‌های افراد جوان و نو عروس‌ها شویم بیشتر رنگ کرمی و رنگ سفید است که در مبلمان آن‌ها به چشم می‌خورد.

افراد جوان این دو رنگ روشن و شیک و مدرن را در کنار رنگ‌های بسیار شاد و پر طرفداری مانند صورتی، آبی، بنفش، قرمز استفاده می‌کنند. این روزها کمتر پیش می‌آید که افراد جوان به سراغ رنگ‌های تیره مانند قهوه‌ای بروند. اگر دقت کرده باشید در منزل افرادی با سن و سال بالاتر رنگ مبل راحتی قهوه‌ای بیشتر مشاهده می‌شود، در صورتی که افراد جوان‌تر به سراغ رنگ مبل راحتی روشن‌تر و به خصوص سفید و کرمی می‌روند.

افرادی که به سراغ رنگ‌های سفید و کرمی می‌روند، سعی می‌کنند تا به اتاق نشیمن خود با استفاده از ترکیب این دو رنگ سفید و کرمی با رنگ‌های شاد و بسیار جذابی مانند بنفش، آبی، صورتی، سبز و زرد روح و انرژی ببخشند.

پس همانطور که گفتیم رنگ مبل راحتی که در خانه های ایرانی مشاهده می‌شود بیشتر به سن و سال افراد بستگی دارد. بنابراین در خانه‌های سنتی‌تر و با افرادی با سن و سال بالاتر، رنگ قهوه‌ای مرسوم‌تر است و در میان جوان‌ترها رنگ‌های روشن‌تر مانند سفید و کرمی طرفداران بیشتری دارد.

همانطور که گفتیم، رنگهای خنثی برای مبلمان شما مناسبتر هستند و میتوانید از رنگ مبل راحتی کرمی، سفید، قهوهای و … استفاده کنید. ما در این پست سعی کردیم رنگ‌های مرسوم‌تر مبلمان را در اختیار شما قرار دهیم و مطمئنا مبل‌های راحتی به رنگ‌های مختلفی در بازار وجود دارند که می‌توانند با دکوراسیون منزل شما ست باشند. امیدواریم توانسته باشیم به شما اطلاعات مفیدی ارائه دهیم.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…