مبل های راحتی در دکوراسیون داخلی، یکی از رایج ترین وسایل مورد استفاده و مهمترین عامل احساس آرامش و راحتی در خانه هستند. یک مبل و صندلی راحت در اتاق شما میتواند، یک نقطه ی آرامش بخش برای مطالعه کتاب مورد علاقه تان و رهایی از خستگی زندگی روزمره به وجود آورد. امروزه طراحان داخلی، علاوه بر در نظر گرفتن راحتی مبلمان تک نفره به زیبایی و طراحی آن ها نیز توجه ویژه ای دارند. این مبلمان تک نفره ، برای اتاق های نشینمن و یا محل کار شما ، در انواع مدل ها و سبک ها طراحی و تولید میشوند.

تاریخچه مبلمان تک نفره

کاناپه تک نفره راحتی یا همان مبل تکی، اولین بار در قرن ۱۸، زمان ظهور سبک روکوکو، برای پر کردن نیاز به مبلمان راحت تر آغاز شد. این مبلمان درآن دوره با طراحی نامتقارن و خطوط ظریف مشخص شد. مبلمان تک نفره به طور گسترده ای در قرن نوزدهم محبوبیت پیدا کردند و بعدها مورد توجه ثروتمندان و افراد مشهور قرار گرفتند.

گرچه نام این مبل ها را می توان به فرانسه نسبت داد، اما ایده یک مبل شیک تک نفره برای اولین بار توسط مصری ها معرفی شد. آنها با استفاده از چرم خالص و چوب نخل، یک تخت برای نشستن ایجاد می کردند. در اواخر قرن هفدهم، آمریکایی ها این طرح را به عنوان مبل تک نفره مورد استفاده قرار دادند. تا این زمان، صندلی ها و مبل های تک نفره شیک، تنها توسط خانواده های سلطنتی مورد استفاده قرار گرفت. در قرن بیست و یکم، جزئیات پیچیده و شگفت انگیزی به این مبلمان تکی اتاق نشیمن افزوده شد. در آخر، پس از استفاده از آنها در هالیوود، این مبل ها شهرت فراوانی را که امروزه دارند به دست آورده اند.

انتخاب و خرید مبلمان تک نفره مناسب دکوراسیون منزل

امروزه با رشد روز افزون استفاده از مبلمان در دکوراسیون منزل، مبلمان تک نفره انتخاب مناسبی برای فضاهای مختلف خانه است که می تواند زیبایی خاصی برای آن محیط فراهم آورد. اگر فکر میکنید که باید یک مبل راحتی مجلل در محیط پذیرایی و یا اتاق خواب خود اضافه کنید، باید سبک، عملکرد، اندازه ، سطح کیفیت و تاثیر آن بر دکوراسیون و موارد دیگر را در نظر بگیرید تا بتوانید بهترین گزینه را انتخاب کنید.

۱از مبل تک نفره در کجا استفاده می کنید؟

به طور معمول، یک نفر در اتاق نشیمن یا در یک اتاق خواب بر روی صندلی یا مبل راحتی آرامش پیدا می کند. برای مطالعه و استراحت، دراز کشیدن هنگام تماشای تلوزیون، قطعا این مبلمان انتخاب مناسبی هستند. در این حالت، نوع مواد مبلمان مانند چوبی یا فلزی و پارچه آن مانند مخملی یا چرم، به شما بستگی دارد. شما همچنین می توانید آن ها را در حیاط خود قرار دهید، در این صورت گزینه های شما باید به طور عمده فلزی و ضد زنگ با پارچه های مقاوم در برابر آب باشند.

۲- سبک دکوراسیون شما چیست؟

هر خانه یک سبک منحصر به فرد دارد و مبلمان تک نفره شما باید دکوراسیون موجود خانه را تکمیل کند. طرح بندی خانه شما ممکن است کلاسیک، مدرن یا دارای جزئیاتی که شخصیت شما را بازتاب می دهد، باشد. بنابراین، یک مبل تکی راحتی نیز لازم است که براین اساس انتخاب شود. برای یک طراحی مدرن، مبلمان تک نفره بدون تزیین، ساده و کم ارتفاع را در نظر بگیرید. برای دکوراسیون های سنتی تر، پایه های چوبی و کنده کاری شده، تزیینات و جزییات ظریف و ارتفاع بلندتری برای صندلی را انتخاب کنید.

۳راحتی یا زیبایی در انتخاب مبلمان تک نفره؟

قبل از خرید مبل تک نفره خود، باید درباره عملکرد آن، فکر کنید. یک مبلمان کارآمد در دکوراسیون، درعین زیبایی باید نهایت آرامش را ارائه دهند. بنابراین، فراموش نکنید که راحتی همیشه کلید انتخاب مبلمان خوب است. به عنوان مثال، اگر شما نیاز به صندلی های اضافی برای مهمانان خود داشته باشید، یک صندلی سبک وزن ممکن است بهترین باشد. بنابراین، شما به راحتی می توانید آن را در صورت نیاز حرکت دهید. شاید شما نیاز به مبل راحت در اتاق خود دارید که گاهی به جای یک تخت از آن استفاده کنید. اگر بچه های کوچک یا حیوانات خانگی دارید، چرم یک گزینه خوب است زیرا تمیز کردن آن راحت است.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…