اتاق پذیرایی در اکثر خانه‌ها همان اتاق نشیمن، مهم ترین بخش در هر خانه ای است که خانواده بیشتر زمان خود را در آن سپری می‌کنند. اگر فضای اتاق پذیرایی شما به ‌اندازه‌ی‌ کافی راحت و دنج نیست ، ایجاد تغییر در دکوراسیون آن می تواند ایده‌ی خوبی باشد. بنابراین لازم است گاها آن را با توجه به شرایط‌ تان تغییر دهید. طراحی دکوراسیون اتاق پذیرایی مستلزم رعایت نکاتی برای رسیدن به فضای مطلوب است. در ابتدا شما باید بدانید که دکوراسیون پذیرایی درصورت مناسب بودن، می تواند فضای اتاق را بزرگتر و مجلل ترنشان دهد. این فضا همچنین در صورت طراحی نامناسب می تواند کلافه کننده باشد. اگر میخواهید درباره‌ی دکوراسیون پذیرایی بیشتر بدانید، ما در این مطلب توصیه‌هایی کاربردی برای بهبود دکوراسیون پذیرایتان در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم.

  • §طراحی مناسب برای دکوراسیون پذیرایی

اولین قدم برای رسیدن به یک طراحی موفق در دکوراسیون پذیرایی این است که نیازهای اتاق را شناسایی کنید. برای مثال، اگرشما قصد دارید میزغذاخوری خود را در این اتاق جاسازی کنید، این نیازها را باید در نظر بگیرید. تعداد مبلمان ، تعداد پنجره ها همه مواردیست که باید قبل از شروع طراحی توجه کنید. در مرحله بعدی ، طرح اتاق پذیرایی تان را در ذهن خود تجسم کنید و یا بر روی کاغذ و یا با استفاده از نرم افزارها طرح خود را ترسیم کنید. مرحله بعدی نیز انتخاب رنگ اصلی طراحی است. گام بعدی نیز اجرای طرح و چیدمان لوازم است.

  • §رنگ های مناسب برای دکوراسیون پذیرایی

اتاق پذیرایی که مکانی برای پذیرایی از مهمان ها در خانه است ، باید دکوراسیون شیک تر از هر فضای دیگر در منزل تان داشته باشد. هارمونی رنگ های مورد استفاده در این فضاها از مهم ترین نکاتی است که باید در طراحی دکوراسیون پذیرایی مورد توجه قرار بگیرد. رنگ های دیوارها و یا مبلمان و کفپوش ها و دیگر لوازم جانبی باید در یک هماهنگی کلی انتخاب شوند. از آنجا که، مطابقت و بین لوازم اتاق پذیرایی و رنگ ها امری ضروری است، شما باید درانتخاب ترکیب رنگی میان آنها حساسیت خرج دهید. برای گزینش این رنگ های طراحی به نقش مبل ها و پرده ها توجه کنید.

  • §چیدمان مبلمان در دکوراسیون پذیرایی

یکی دیگر از مواردی که در طراحی دکوراسیون پذیرایی به دقت و توجه نیاز دارد، چیدمان مبلمان است. توجه داشته باشید که در چیدمان مبلمان پذیرایی، باید مکان های مناسبی برای نشستن افراد فراهم شود تا احساس صمیمیت بیشتری در فضای اتاق بوجود آید. مسیر های ارتباطی و در دسترس بودن تمام مناطق اتاق پذیرایی با تقسیم صحیح مناطق اتاق و تعیین مکان های مجزا اما مرتبط امکان نهایت استفاده از اتاق را برایتان فراهم می کند. برای این منظور، چیدمان مبل ها و نیز فاصله آنها از هم باید به گونه ای باشد که ارتباط میان اجزا قطع نشود.

  • §نورپردازی مناسب در دکوراسیون پذیرایی

نورپردازی در دکوراسیون اغلب فضاهای خانه از جمله پذیرایی بسیار اهمیت دارد. نورپردازی مناسب حتی میتواند بر احساسات ما در جهت مثبت تاثیر بگذارد. بنابراین، علاوه‌ برزیبایی نورپردازی باید راحتی و آرامش‌بخش بودن نور را نیز در نظر بگیرید. نور طبیعی و مصنوعی، هر دو می توانند باعث می‌شوند فضا بزرگ و آرامش‌بخش به نظر برسد. البته فقط روشن‌کردن و تاباندن نور به فضا کافی نیست، شما باید به منبع نور توجه و آنها را دسته‌بندی کنید. برای این کار گاهی کافی است سه لامپ مختلف را با یک لامپ پرقدرت جایگزین کنید.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…