همیشه ترس از هزینه های گزاف و سرسام آور افراد را از تغییرمنزل منصرف میکند غافل از اینکه برای ایجاد تغییر در دکوراسیون داخلی همیشه نیاز به انجام هزینه های بالا نیست بلکه با کمی خوش سلیقگی و نوآوری و ایده پردازی می توان با کمترین هزینه ممکن دکوراسیون داخلی خانه و منزل را تغییر داد و زیبا تر از قبل کرد. اگر شما با ما هم نظر هستید و تصمیم به  تغییر دکوراسیون دارید حتما ایده ها و نکاتی که در این مطلب ارائه شده است را مطالعه نمایید.

A – تغییر نوع چیدمان لوازم اتاق
تا جایی که امکان دارد لوازم و اثاثیه را با فاصله از دیوار بچینید و آنها را در مکان های مناسب قرار دهید. به عنوان نمونه قرار دادن یک کاناپه کوچک در عرض اتاقی نسبتا باریک، سبب می‌شود اتاق عریض‌تر به نظر برسد.

B – رنگ کردن یکی از دیوارها
یکی از دیوارهای اتاق را به رنگ مورد نظرتان درآورده و از آن به عنوان یک ناحیه مرکزی استفاده کنید. در نظر داشته باشید که 
رنگ انتخابی تا حدودی با وسایل دیگر اتاق مثل  رومیزی، پرده و… ست باشد. تابلوها و وسایل زینتی را روی همین دیوار آویزان کنید و تکه‌ای از زیباترین اثاثیه‌تان را مقابل آن قرار دهید.

C – استفاده از گل و گباه
طبیعت سبز همیشه جان تازه‌ای به فضای اتاق می‌بخشد، گیاهی متناسب با فضای اتاق تان را برگزینید، و آن را در یکی از گوشه‌‌های اتاق قرار دهید.

D – استفاده از قالیچه در کف اتاق
استفاده از قالیچه روش بسیار مناسبی جهت گرم‌تر کردن فضا و ایجاد محیطی دلنشین و صمیمی‌است، جالب تر است قالیچه را به صورت زاویه دار در زیر میز اتاق پهن کنید.

 

RMS_Red-living-room_Creynolds_s4x3.jpg.rend.hgtvcom.616.462.jpeg

 

E – نصب تابلو و آئینه به دیوار

تصاویر و طرح هایی را که به نوعی بازتابی از شخصیت درونی شما می‌باشند را در قاب‌‌های مزین و زیبا روی دیوار نصب کنید. اگر از آئینه استفاده می‌کنید، نهایت سعی خود را به کار ببرید تا آن را در محلی مناسب که منعکس کننده چشم اندازی قابل توجه ازعناصر موجود در اتاق است، آویزان نمایید.

F – دسته‌بندی کردن لوازم و اثاثیه
تعدادی مجسمه و اشیای تزیینی و آنتیک مورد علاقه‌تان را تهیه کنید و جایی را مخصوص چیدمان آنها در اتاق در نظر بگیرید. آنها را به سه یا پنج دسته تقسیم کنید و مجسمه‌‌های مشابه را در یک دسته کنار همدیگر بچینید. سعی کنید مدل های متفاوتی را برای چیدمان آنها انتخاب کنید.

ما هر چقدر هم که ایده و مدل ارائه کنیم باز هم برای تغییر در دکوراسیون داخلی خانه، حرف  اول و آخر را ذوق و سلیقه شما میزند. طرح و مدلی را که در سر دارید در دکوراسیون خانه خود پیاده سازی کنید اگر خیلی نمی خواهید هزینه کنید آستین ها را بالا بزنید و چیدمان را تغییر دهید. این گوی و این میدان …

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…